Bir qator loyihalashtirish sohasida faoliyat koʻrsatuvchi korxonalarni xususiylashtirish boʻyicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining bir qator loyihalashtirish sohasida faoliyat koʻrsatuvchi korxonalarni (keyingi oʻrinlarda - Aktivlar) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 7 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalaridan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan Abrau Capital konsorsiumi Aktivlarning ustav kapitalidagi davlat aksiyalar paketlari va ulushlarini xususiylashtirish boʻyicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va loyiha-qidiruv xizmati bozorini tahlil qilish;
Davaktiv agentligi Abrau capital bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Привлечен консультант для приватизации некоторых предприятий, осуществляющих деятельность в сфере проектирования
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации некоторых предприятий, осуществляющих деятельность в сфере проектирования (далее - Активы), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора Консорциум Abrau Capital, представивший высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации государственных пакетов акций и долей в уставном капитале Активов.
• Анализ рынка проектно-изыскательных работ и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с Консорциумом Abrau Capital примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.