Davaktiv agentligining joriy yil 4-oktabrdagi "Asakabank" AJ, "Oʻzsanoatqurilishbank" ATB va AT "Aloqabank"ga tegishli “Toshkent City” xalqaro ishbilarmonlik markazi hududidagi yangi koʻp qavatli biznes markazlarini (keyingi oʻrinlarda – Biznes markazlar”) xalqaro savdo jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini puxta tayyorlashda Biznes markazlarni texnik kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “KPMG” xalqaro kompaniyasining (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tavsiyasiga asosan hamda savdo jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddati 2025-yil 15-mart kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, Konsultant tomonidan raqobat muhitini taʼminlash maqsadida savdo jarayonlariga yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish ishlari parallel ravishda amalga oshiriladi hamda Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) yuzasidan arizalarni qabul qilish davom ettiriladi.
Biznes markazlarni xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avval chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “KPMG”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “KPMG” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va “KPMG” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Информация о международном процессе продажи трёх многоэтажных бизнес-центров на территории международного делового центра «Tashkent City»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 4 октября текущего года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) международного процесса продажи новых многоэтажных бизнес-центров (далее – “Бизнес-центры”) на территории международного делового центра “Tashkent City”, принадлежащих АО “Асакабанк”, АКБ “Узсаноаткурилишбанк” и АК “Алокабанк”, сообщается следующее.
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для технического комплексного анализа Бизнес-центров при подготовке обязывающего коммерческого предложения, на основании рекомендации консультанта по приватизации международной компании “KPMG”, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, Агентство госактивов всем заинтересованным сторонам сообщает о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) до 23:59 (по Ташкентскому времени) 15 марта 2025 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приема Обязывающих предложений (BO) по процессу приватизации Бизнес-центров остается без изменений.
Для получения дополнительной информации по данному проекту можно обращаться по следующим каналам связи:
• Салтанат Сандикбаева, Партнер “KPMG”: SSandykbayeva@kpmg.com, тел:. +99890-099-21-20;
• Шохрух Охунов, Начальник департамента Агентства госактивов: sh.ohunov@davaktiv.uz, тел.: +99871-259-20-23.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "KPMG" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "KPMG" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "KPMG" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;