14-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
685 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 187,6 mlrd so'm bo'lgan 688 ta lot 205,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 9 ta
• boshlang'ich narxi 103,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 112,4 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Yakkasaroy tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 95,6 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi balansidagi noturar joy binosi 100,4 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 31,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 33,4 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Yuqorichirchiq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 24,6 mlrd so‘mlik "Asakabank" AJ balansidagi yengil konstruksiyali issiqxona binosi va chorvachilik majmuasi 25,9 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 30 ta
• boshlang'ich narxi 0,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 1,2 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Yashnobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 680,1 mln so‘m bo‘lgan “Hududgaz Poytaxt" gaz ta’minoti filiali balansidagi bino qismi 748,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 216 ta
• boshlang'ich narxi 21,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 23,2 mlrd so‘m
• yer maydoni 15,4 ga
• Jizzax viloyati Do‘stlik tumanidan boshlang'ich narxi 168,7 mln so‘m bo‘lgan avtoturargoh qurish uchun 21 sotix yеr uchastkasi 269,9 mln so‘mga sotildi.
• Buxoro viloyati Vobkent tumanidan boshlang'ich narxi 23,4 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibda uy joy qurish uchun 3 sotix yеr uchastkasi 68 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 685 лота. Также было реализовано 688 объекта со стартовой ценой 187,6 млрд сумов за 205,9 млрд сумов.
• стартовая цена 103,9 млрд сум
• цена продажи 112,4 млрд сум
• Здание нежилого места, принадлежащее Ташкентскому городскому территориальному управлению Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой ценой 95,6 млрд ​​сумов продано за 100,4 млрд сумов.
• стартовая цена 31,6 млрд сум
• цена продажи 33,4 млрд сум
• Легковая конструкция тепличного здания и животноводческого комплекса, принадлежащая АО "Асакабанк", расположенная в Юкоричирчикском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 24,6 млрд ​​сумов продана за 25,9 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая филиалу газоснабжения «Худудгаз Пойтахт», расположенная в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 680,1 млн ​​сумов сдана в аренду за 748,1 млн сумов.
• количество 216
• стартовая цена 21,8 млрд сум
• цена продажи 23,2 млрд сум
• площадь земельного участка 15,4 га
• Земельный участок, расположенный в Дустликском районе Джизакской области, площадью 21 сотка, со стартовой ценой 168,7 млн ​​сумов продан за 269,9 млн сумов для строительства автостоянки.
• Земельный участок, расположенный в Вобкентском районе Бухарской области, площадью 3 сотки, со стартовой ценой 23,4 млн ​​сумов продан за 68 млн сумов для строительства домов в едином порядке.