26-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
202 412 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 47,2 mlrd so'm bo'lgan 7 608 ta lot 57,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 25,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 27,5 mlrd so‘m
• Namangan viloyati Pop tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 8,8 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlardan samarali foydalanish markazi Namangan viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi avtosaroy bino-inshootlari 9,3 mlrd so‘mga sotildi.
• Samarqand viloyati Samarqand tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,8 mlrd so‘m bo‘lgan "Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AJ balansidagi vakumli muzlatgich omborxona binosi va uskunalari 5,1 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 40 ta
• boshlang'ich narxi 558 mln so‘m
• yer maydoni 1,2 ga
• Surxondaryo viloyati Sherobod tumanidan boshlang'ich narxi 39,7 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 3 sotix yеr uchastkasi 325,7 mln so‘mga sotildi.
• Xorazm viloyati Xazorasp tumanidan boshlang'ich narxi 15 mln so‘m bo‘lgan qurilish materiallari ishlab chiqarish zavodi qurish uchun 9 sotix yеr uchastkasi 204,2 mln so‘mga sotildi.
• soni 42 ta
• boshlang'ich narxi 15 mln so‘m
• sotilgan narxi 450 mln so‘m
• soni 82 ta
• boshlang'ich narxi 16,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 19,2 mlrd so‘m
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahridan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo'lgan choyxona binosi 2,4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 26 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 202 412 лота. Также было реализовано 7 608 объекта со стартовой ценой 47,2 млрд сумов за 57,1 млрд сумов.
• стартовая цена 25,9 млрд сум
• цена продажи 27,5 млрд сум
• Здание автосарая, принадлежащее территориальному управлению Наманганской области Центру по эффективному использованию государственных объектов, расположенное в Папском районе Наманганской области, со стартовой ценой 8,8 млрд сумов продано за 9,3 млрд сумов.
• Складское здание и оборудование вакуумного холодильника, принадлежащее АО "Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки”, расположенное в Самаркандском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 4,8 млрд сумов продано за 5,1 млрд сумов.
• стартовая цена 558 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Шерабадском районе Сурхандарьинской области, площадью 3 сотки, со стартовой ценой 39,7 млн ​​сумов продан за 325,7 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Хазораспском районе Хорезмской области, площадью 9 соток, со стартовой ценой 15 млн ​​сумов продан за 204,2 млн сумов для строительства завода по производству стройматериалов.
• стартовая цена 16,4 млрд сум
• цена продажи 19,2 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения, расположенные в городе Нукус Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов проданы за 2,4 млрд сумов.