5-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
141 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 20 mlrd so'm bo'lgan 354 ta lot 43,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 6 ta
• Boshlang‘ich narxi 3,1 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 3,3 mlrd so‘m
• Navoiy viloyati Nurota tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,3 mlrd so‘m bo‘lgan AT "Xalq banki” Navoiy viloyat filiali balansidagi noturar bino-inshoot 1,4 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 53 ta
• Boshlang‘ich narxi 606 mln so‘m
• Sotilgan narxi 1,9 mlrd so‘m
• Jizzax viloyati Jizzax shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 24,3 mln so‘m bo‘lgan O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali balansidagi bo‘sh turgan oshxona 311,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 58 ta
• Boshlang'ich narxi 11,5 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 14,3 mlrd so‘m
• Yer maydoni 38,3 ga
• Buxoro viloyati Buxoro shahridan boshlang'ich narxi 779,9 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 31 sotix yеr uchastkasi 1,5 mlrd so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati Chirchiq shahridan boshlang'ich narxi 559,6 mln so‘m bo‘lgan poligrafiya sanoati obyektlari qurish uchun 50 sotix yеr uchastkasi 895,8 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 141 лота. Также было реализовано 354 объекта со стартовой ценой 20 млрд сумов за 43,4 млрд сумов.
• цена продажи 3,3 млрд сум
• Нежилое строение, расположенное в Нуратинском районе Навоийской области, принадлежащее Навоийскому филиалу АК "Халк банки", со стартовой ценой 1,3 млрд сумов продано за 1,4 млрд сумов.
• стартовая цена 606 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая Джизакскому филиалу Национального университета Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 24,3 млн ​​сумов в городе Джизаке Джизакской области, сдана в аренду за 311,5 млн сумов.
• стартовая цена 11,5 млн сум
• цена продажи 14,3 млн сум
• площадь земельного участка 38,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Бухаре Бухарской области, площадью 31 соток, со стартовой ценой 779,9 млн ​​сумов продан за 1,5 млрд сумов под строительство многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Чирчике Ташкентской области, площадью 50 соток, со стартовой ценой 559,6 млн ​​сумов продан за 895,8 млн сумов под строительство объектов полиграфической промышленности.