18 noyabr - O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun!
"O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i to‘g‘risida"gi qonun 1991 yil 18 noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Kengashining navbatdan tashqari o‘tkazilgan VII sessiyasida qabul qilingan.
Davlat ramzlari har bir xalqning mustaqilligi, ozodligi, tinchligi va barqarorligi timsoli hisoblanadi. Davlatchiligimiz tarixining qaysi davrini olmaylik, bayroq ajdodlarimiz uchun ozodlik, kuch-qudrat, jasorat, g‘alaba timsoli bo‘lgan.
Bayrog‘imiz 1992 yil 2 martidan O‘zbekiston to‘laqonli suveren respublika sifatida tan olinganining ramzi sifatida Birlashgan Millatlar Tashkilotining Bosh qarorgohi oldida ham hilpiray boshladi.
Aziz yurtdoshlar!
O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Sizlarni muborakbod etadi!

18 ноября - день принятия Государственного флага Республики Узбекистан!
Закон "О Государственном флаге Республики Узбекистан" был принят 18 ноября 1991 года на внеочередной VII сессии Верховного Совета Республики Узбекистан.
Государственные символы являются символами независимости, свободы, мира и стабильности каждого народа. Вне зависимости от периода истории нашей государственности, флаг был для наших предков символом свободы, силы, отваги и победы.
Со 2 марта 1992 года наш флаг стал развеваться перед штаб-квартирой Организации Объединенных Наций как символ признания Узбекистана полноценной суверенной республикой.
Дорогие соотечественники!
Агентство по управлению государственными активами поздравляет Вас с 33-й годовщиной принятия Государственного Флага Республики Узбекистан!