“International” mehmonxonasini ommaviy savdolari boshlandi
Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, O'zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “InterHotel” MCHJdagi 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv/Mehmonxona) xususiylashtirishning muzokaralarga ommaviy ravishda taklif qilish usuli asosida savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
Xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida “Deloitte” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Deloitte)  jalb etilgan.
Mehmonxona 232 ta xonalar, 7 ta konferens zallar, 2 ta restoran, barlar, yozgi terrasa, fitnes-klub va basseynni oʻz ichiga oladi.
Umumiy 3,0 ga yer maydonida 44,903 kv.m. bino va inshootlar joylashgan.
Mehmonxona va Accor guruhi kompaniyasi oʻrtasida imzolangan sublitsenziya shartnomasi mavjud boʻlib, unda Mövenpick brendidan, shuningdek, TARS Accor Hotels tarmogʻining bron qilish tizimi va boshqa IT tizimlaridan foydalanish huquqi mavjudligi koʻzda tutilgan.
Savdo jarayoni uch bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest), Majburiyatga ega boʻlmagan taklif (NBO) hamda Majburiyatga ega boʻlan taklif (BO) bosqichlari, yakuniy bosqichda taklif etiladigan qat'iy narx taklifining kamida foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshrilishi belgilanadi.
Ishtirokchilardan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi doirasida quyidagi maʼlumotlarni taqdim etishlari soʻraladi:
Qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi ariza Ishtirokchining xohishiga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida jmamadjanov@deloitte.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
Arizalarni qabul qilish muddati - 2024-yil 4-iyul soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar.
Ushbu savdo bosqichi doirasida, maslahatchi tomonidan potensial investorlarni jalb qilish maqsadida “Deloitte” xalqaro aloqalari orqali investitsiya tizerlarini tarqatish amalga oshiriladi.
Arizalarni qabul qilish tugallangandan soʻng, Deloitte tomonidan ishtirokchilarga tegishli xat orqali keyingi jarayonni tashkil etish toʻgʻrisida individual ravishda xabardor qilinadi.
Jahongir Mamadjonov, Deloitte kompaniyasining Toshkentdagi direktori: jmamadjanov@deloitte.uz, tel. +998 90 188 71 11;
Shoxrux Oxunov, Davlat aktivlari agentligi Departament boshligʻi: sh.ohunov@davaktiv.uz, tel. +998 71 259 20 23.
Keyingi Majburiyatga ega boʻlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichga oʻtgan potensial investorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanadi va majburiyatga ega boʻlmagan tijorat takliflarini tayyorlash uchun Aktiv faoliyati toʻgʻrisidagi umumiy maʼlumotlar saqlanadigan virtual maʼlumotlar xonasiga (VDR) kirish taʼminlanadi.
Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga oʻtgan talabgorlarga  “Deloitte” kompaniyasi tomonidan tayyorlangan tahliliy maʼlumotlar (Due-diligence) bilan tanishish, aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, Mehmonxona va Deloitte ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va Deloitte (Savdo doirasida Davaktiv agentligining eksklyuziv moliyaviy maslahatchisi vazifasini bajaruvchi) oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Mehmonxona va Deloitte tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Стартовали публичные продажи гостиницы «International»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в ООО «InterHotel» (далее – Актив/Гостиница) посредством способа приватизации публичного предложения к переговорам.
Консультантом Агентства госактивов по данному проекту выступает международная компания «Deloitte» (далее – Deloitte).
Здание Гостиницы включает 232 номера7 конференц-залов2 ресторана, бары и открытую террасу, а также фитнес-клуб с бассейном.
Общая площадь зданий и сооружений составляет 45 тыс. кв. м, площадь земельного участка – 3 га.
Гостиница имеет подписанное сублицензионное соглашение с группой Accorкоторое предусматривает возможность использования бренда Mövenpick, а также системы бронирования и других ИТ-систем сети TARS Accor Hotels.
Информация о процессе:
Процесс отбора покупателей будет осуществляться в три этапа включая Выражение заинтересованности (Express of interest), Необязывающее предложение (NBO) и Обязывающее предложение (BO), на заключительном этапе покупателям необходимо внести гарантийный платеж в размере не менее 1% от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения.
В рамках этапа Выражение заинтересованности участникам предлагается выразить свою заинтересованность в форме Заявки (Express of Interest), включающую следующую информацию:
1. Краткая информация об Участнике (включая идентификационный номер, вид деятельности) и планах использования Актива в случае приобретения.
2. Финансовая отчетность Участника за последние 3 года.
3. Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Участников), и должна быть направлена на следующий почтовый адрес: jmamadjanov@deloitte.uz.
Срок подачи заявок – не позднее 18:00 (по Ташкентскому времени) 4 июля 2024 года.
После публикации данного объявления Консультантом также будет организовано распространение инвестиционных тизеров через международные контакты Deloitte в целях привлечения потенциальных инвесторов.
После окончания сбора заявок Участники будут в индивидуальном порядке проинформированы Deloitte о дальнейшей организации процесса посредством процедурного письма.
Джахонгир Мамаджанов, директор Deloitte в Ташкенте: jmamadjanov@deloitte.uz, тел. +998 90 188 71 11;
Шохрух Охунов, руководитель департамента Агентства госактивов: sh.ohunov@davaktiv.uz, тел. +998 71 259 20 23.
С потенциальными инвесторами, перешедшими на следующий этап Необязывающего предложения (NBO), подписывается Соглашение о неразглашении данных (NDA) и доступ к Виртуальной комнате данных (VDR), где хранится общая информация о деятельности Актива для подготовки необязывающих коммерческих предложений.
Претенденты, прошедшие этап принятия обязывающих предложений (BO), получат возможность ознакомиться с аналитическими данными (Due-diligence), подготовленными компанией «Deloitte», посетить актив и задать вопросы его органу управления.
Агентство госактивов обеспечивает дополнительную публичную информацию о каждом этапе процесса приватизации.