“ToshuyjoyLITI” AJ ustav kapitalidagi davlat aksiyalar paketini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 22-iyuldagi “ToshuyjoyLITI” AJ ustav kapitalidagi 61,6% davlat aksiyalar paketini sotish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiqquyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi koʻplab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, xususiylashtirish boʻyicha konsultant Abrau Capital kompaniyasining taklifiga asosan, salohiyatli investorlar uchun aktivni yaxshiroq oʻrganish va mazkur savdo bosqichida talab etiladigan tegishli hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “ToshuyjoyLITI” AJ dagi davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 6-sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ"
Согласно объявлению Агентства госактивов от 22 июля текущего года, о начале процесса продаж 61,6% государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ", сообщается следующее.
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, на основе предложения консультанта по приватизации “Abrau Capital“, в целях предоставления  дополнительной возможности потенциальным инвесторам для тщательного изучения актива и подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в более прозрачной и конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственной доли в АО "ТошуйжойЛИТИ" до 18:00 (Ташкентское время6 сентября 2024 года.