“UZ CНASYS” MChJ - 2008 yilda tashkil etilgan boʻlib, asosiy faoliyati avtomobillar uchun elektr yoritish tizimlarini ishlab chiqarishdan iborat.
Shu bilan birga, “UZ CHASYS” MChJning ustav kapitalidagi 30 foiz ulushiga “AMS CO.LTD” (Koreya Respublikasi) kompaniyasi egalik qiladi. Oʻz oʻrnida, “AMS CO.LTD” Jamiyatdagi oʻz ulushini Davaktiv agentligi bilan bir vaqtda va bir xil shartlarda sotishga tayyorligini maʼlum qilgan.
Taʼkidlash joizki, Davaktiv agentligi tomonidan tashkil etiladigan Jamiyatning 70 foiz davlat ulushi boʻyicha savdo jarayoni natijalari “AMS CO.LTD”ga oʻz ulushini sotish majburiyatini yuklamaydi.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 17-dekabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Announcement on the start of the open sales process of state share in the authorized capital of “UZ CНASYS” LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 70% state share in the authorized capital of “UZ CНASYS” LLC (hereinafter - the Asset).
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is "Portfolio Investments" (hereinafter - the Consultant).
“UZ CНASYS” LLC was founded in 2008 and its main activity is production of electric lighting systems for automobiles.
• Authorized capital: 12,960.9 million UZS;
• Official website of the company: http://uzchasys.uz
Moreover, 30% of shares in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC is owned by “AMS CO.LTD” (Republic of Korea). In turn, “AMS CO.LTD” expressed its willingness to sell its share on the same terms and simultaneously with the UzSAMA.
It should be noted that the results of the sale process of 70% state share in “UZ CHASYS” LLC do not impose obligations on “AMS CO.LTD” to sell its share.
1. Maintaining the core operations of the enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
In its turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement (Term sheet) with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on December 17, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz.
Applicants who have successfully passed the Express of Interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.