“Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг қатъий нарх таклифларини қабул қилиш босқичи тўғрисида қўшимча ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 18 июлдаги “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖдаги (кейинги ўринларда - Жамият) давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи юзасидан берилган эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу босқичда иштирок этаётган талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тайёрлашга қўшимча муддат лозимлиги тўғрисидаги мурожаатлари ҳамда хусусийлаштириш бўйича халқаро консультант “Orion Capital Advisory” компаниясининг тавсиясига асосан Жамиятдаги давлат улушини сотиб олиш бўйича қатъий нарх таклифлари юзасидан мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тақдим этиш муддатини 2023 йилнинг 29 сентябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Мажбуриятга эга бўлган таклифларни қабул қилиш муддатининг узайтирилиши барча талабгорларга Жамиятнинг хўжалик ва молиявий фаолиятини чуқур ўрганишга ҳамда таклифларни тайёрлашга қўшимча имконият яратишга, шунингдек сотиш жараёнларини янада рақобат муҳитида ўтказишга қаратилган.
Жамиятнинг хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Additional information about the stage of accepting binding offers of the privatization process of the state share in "Qizilqum Fosforit Kompleksi" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated 18 September this year on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) of the privatisation process of the state share in LLC "Qizilkum Fosforit Kompleksi" (hereinafter - the Company) the following is reported.
In accordance with the requests of the applicants participating in this stage about the need for additional time for preparation of Binding Offers (BO), as well as according to the recommendation of the international consultant "Orion Capital Advisory", the State Assets Management Agency announces the extension of the deadline for acceptance of binding offers (BO) for purchase price for the acquisition of the state share of the Company until 18:00 (Tashkent time) on 29 September 2023.
The extension of the deadline for accepting binding offers is intended at providing an opportunity for all applicants to analyze the Company's business and financial activities in more depth and prepare offers, as well as to conduct the sales process in a more competitive environment.
All other information of the previously published announcement on the Binding Offer (BO) stage of the Company's privatisation process remains unchanged.