“Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг қатъий нарх таклифларини қабул қилиш босқичи тўғрисида қўшимча ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 18 июлдаги “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖдаги (кейинги ўринларда - Жамият) давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи юзасидан берилган эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу босқичда иштирок этаётган талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тайёрлашга қўшимча муддат лозимлиги тўғрисидаги мурожаатлари ҳамда хусусийлаштириш бўйича халқаро консультант “Orion Capital Advisory” компаниясининг тавсиясига асосан Жамиятдаги давлат улушини сотиб олиш бўйича қатъий нарх таклифлари юзасидан мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) тақдим этиш муддатини 2023 йилнинг 29 сентябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Мажбуриятга эга бўлган таклифларни қабул қилиш муддатининг узайтирилиши барча талабгорларга Жамиятнинг хўжалик ва молиявий фаолиятини чуқур ўрганишга ҳамда таклифларни тайёрлашга қўшимча имконият яратишга, шунингдек сотиш жараёнларини янада рақобат муҳитида ўтказишга қаратилган.
Жамиятнинг хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Дополнительная информация об этапе приема обязывающих предложений процесса приватизации государственной доли в ООО “Кизилқум Фосфорит Комплекси”
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 18 сентября текущего года об этапе приёма обязывающих предложений (BO) процесса приватизации государственной доли в ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси» (далее – Общество), сообщается следующее.
В соответствии с обращениями претендентов, участвующих в данном этапе, о необходимости дополнительного времени для подготовки обязывающих предложений (BO), а также согласно рекомендации международного консультанта по приватизации «Orion Capital Advisory», Агентство госактивов объявляет о продлении срока приёма обязывающих предложений (BO) по покупной стоимости на приобретение государственной доли Общества до 18:00 (по Ташкентскому времени) 29 сентября 2023 года.
Продление срока приёма обязывающих предложений направлено на создание возможности для всех претендентов более углубленно изучить хозяйственно-финансовую деятельность Общества и подготовить предложения, а также проведение процесса продаж в более конкурентной среде.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приёма обязывающих предложений (BO) процесса приватизации Общества остается без изменений.