“Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (Давактив агентлиги) халқаро хомашё бозорларидаги жорий вазиятни ҳисобга олган ҳолда, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Фарғонаазот” АЖ устав капиталидаги 99,02 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 22 апрель куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Давактив агентлиги ушбу таклифларни қабул қилиш муддатининг узайтирилганлиги, барча салоҳиятли инвесторларга макроиқтисодий вазиятни яхшироқ баҳолашга ва жараён иштирокида малакавий тайёрланишга имконият яратишга, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказишга ҳамда қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилишга қаратилган.
Аввалги чоп этилган қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Announcement on the extension of application deadline for expression of interest in the process of privatization of 99.02% shares in the authorized capital of JSC “Ferganaazot”
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (UzSAMA), considering ongoing turbulence on international commodity markets, informs all interested parties and potential investors about extension of application submission period for expression of interest to purchase 99,02 % of shares in the authorized capital of JSC “Ferganaazot” until 22 April 2022 (18-00 Tashkent time).
The UzSAMA expects the extension provides to all interested parties and potential investors better opportunity to assess new macroeconomic environment and properly prepare for the process. The extension also allows new investors to participate, ensuring higher competitiveness and transparency of the proposed deal.