“Конвин” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз акциялар пакетини сотиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 11-февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон Фармонига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets инвестиция компанияси” АЖ (кейинги ўринларда – UzAssets ёки Сотувчи) “Конвин” АЖ (кейинги ўринларда – Компания ёки Конвин) устав капиталидаги 51,0 фоиз улушни рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилади (кейинги ўринларда – Битим ёки Сотув).
Мазкур Битим доирасида, халқаро миқёсда тан олинган консалтинг компанияларидан келиб тушган энг яхши таклифларни танлаб олиш орқали Сирдарё Винони хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида KPMG компанияси (кейинги ўринларда – Маслаҳатчи) танлаб олинган.
• Конвин Тошкент вилоятининг Газалкент шаҳрида, экологик жиҳатдан тоза ҳудудда, мамлакатнинг курорт ва туристик минтақасида, Тошкент шаҳридан 58 км масофада жойлашган;
• Асосий иншоотларга ароқ ва алкоголли ичимликларни қуйиш учун учта линия, коняк спиртини дистиллаш учун учта линия ва сув-спиртли аралашмани ишлаб чиқариш қурилмаси киради;
• Корхона ҳудудида битта артезиан қудуғи мавжуд;
• Заводнинг ишлаб чиқариш портфели 34 турдаги ароқ маркаларини ўз ичига олади;
• 2020 йилда умумий ишлаб чиқариш 376 минг декалитрни ташкил этди, шундан 273 минг декалитр ёки 73% ароқ маҳсулотлари ишлаб чиқаришга, шу жумладан "Кент", "Бест", "Випмен", "Воздуҳ" ва бошқа брендларга тўғри келади;
• Шунингдек, корхонада узумни соатига 30 тонна ёки йилига 2500 тонна қайта ишлаш қувватига эга бўлган узумни дастлабки ишлов бериш сехи, шунингдек, қуввати йилига 8,0 минг декалитр бўлган коняк спиртини дистиллаш сехи мавжуд.
Қуйидаги ҳавола орқали Компания тўғрисида қўшимча маълумот олиш мумкин:  https://aokonvin.uz/.
“Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли Қонунига (2019 йил 15 январдаги таҳририда) риоя қилиниш;
Аризалар ва санаб ўтилган ҳужжатларнинг тақдим этилиши Иштирокчига Ошкор этмаслик тўғрисидаги битимни (кейинги ўринларда – ОЭБ)ни имзолаганидан сўнг, виртуал маълумотлар хонасига кириш ҳамда KPMG томонидан тайёрланган “Қибрай  шароб” тўғрисидаги маълумотларни батафсил ўрганиш имкониятини беради. Шу билан бирга, Аризалар ва мажбурий таклифларни топширишнинг охирги муддати 2021 йил 25 август куни Тошкент вақти билан соат 18:00 гача этиб белгиланади.
Аризалар ва мажбурий таклифлар қуйидаги электрон манзилларга юборилиши керак: a.mukhamatkulov@uz-assets.uzdkalazhanov@kpmg.kzannakireeva@kpmg.russandykbayeva@kpmg.kz.
Музокаралар давомида нарх таклифи ва Шартнома бандлари бўйича келишилган шартларининг энг яхши комбинациясини таклиф қилган иштирокчи ғолиб деб эълон қилинади. Сотувчи ғолибни Ўзбекистон Республикаси қонунларига мувофиқ Битимни тузишга таклиф қилади.

Announcement on the sale of 51 % shares in the chartered capital of JSC “Konvin”
In accordance with the Presidential Decree PD-6167 of the Republic of Uzbekistan, dated 11 February 2021, “On measures to further accelerate privatization processes of state assets”, “UzAssets Investment Company” JSC under the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – UzAssets or Seller) announces its intention to sell 51% shares in the chartered capital of JSC “Konvin” (hereinafter referred to as Konvin or the Company) through a competitive sale process (hereinafter – the Deal or Transaction).
• Konvin is located in an ecologically clean area in Gazalkent city of Tashkent region, in a resort and tourist part of the country, 58 km from Tashkent;
• The main facilities include three lines for bottling vodka and alcoholic beverages, three lines for distilling cognac alcohol and a unit for producing a water-alcoholic mix.
• There is one artesian well on the territory of the plant.
• Production portfolio of the plant includes 34 brands of vodka.
• The total production volume in 2020 was 376 thousand dal, of which 273 thousand dal or 73% is made up of vodka brands, including Kent, Best, Whipman, Vozdukh, etc.
• The company also has a shop for primary processing of grapes with the capacity of grape processing 30 tons per hour or 2500 tons per year; as well as a shop for distillation of cognac alcohol with a capacity of 8.0 thousand dal per year.
More information about the Company can be found on the official website:  aokonvin.uz
Participants will be invited to express their interest in the form of a letter (hereinafter referred to as the "Expression of Interest" or EOI) prepared in English, Russian or Uzbek (at the discretion of the applicant, whereby the letter in Russian or Uzbek must be accompanied by a letter in English), along with supporting documents demonstrating:
the ability to finance the Transaction, as well as the operating activities of the Company, at the expense of own and/or borrowed funds;
absence of criminal proceedings and investigations with respect to the founders and beneficiaries, as well as the name of the buyer's officials in the international lists of false businessmen and bankrupts, as well as in similar lists of the Republic of Uzbekistan;
compliance with the Law of the Republic of Uzbekistan No. 660-II (as amended on January 15, 2019) "On Combating the Legalization of Proceeds of Crime, the Financing of Terrorism and the Financing of Proliferation of Weapons of Mass Destruction".
The Bidder, who offered the best combination of price offer and the agreed terms of the SPA during the negotiations, will be declared the winner. The Seller will invite the winner to conclude the transaction in accordance with the rules of the Republican Stock Exchange “Toshkent” and the legislation of the Republic of Uzbekistan.