Давлат активларини бошқариш агентлигининг марказий аппаратидаги раҳбарлик лавозимларига янги тайинловлар
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 15 апрелдаги тегишли буйруқларига мувофиқ марказий аппаратидаги раҳбарлик лавозимларига қатор тайинловлар амалга оширилди.
Аминов Рустам Анварович – Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази директори вазифасини бажарувчи лавозимига тайинланди.
Р. Аминов бунга қадар Агентликнинг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
Тураев Фарход Батирович - Давлат активларини бошқариш агентлиги директорининг маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш,  давлат тили тўғрисидаги қонун ҳужжатларига риоя этилишини таъминлаш масалалари бўйича маслаҳатчиси вазифасини бажарувчиси лавозимига тайинланди.
Ф.Тураев бунга қадар Республика Маънавият ва маърифат маркази Мультимедиа студияси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
Маматов Одилжон Абдуғапарович – Давлат активларини бошқариш агентлигининг Мулкдор ҳуқуқлари ва функцияларини таъминлаш департаменти бошлиғи лавозимига тайинланди.
О. Маматов бунга қадар Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази директори вазифасини вақтинча бажарувчиси лавозимида фаолият юритиб келган.
Тўхтасинов Ўткир Толибжон ўғли – Давлат активларини бошқариш агентлигининг Давлат муассасаларини таҳлил қилиш бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Ў. Тўхтасинов бунга қадар Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаментининг Қурилиш, йўл-транспорт ва бошқа инфратузилма активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш бўйича лойиҳани амалга ошириш гуруҳи раҳбари лавозимида фаолият юритиб келган.

Назначения на руководящие должности в центральном аппарате Агентства по управлению государственными активами
Согласно с соответствующими приказами Агентства по управлению государственными активами от 15 апреля 2022 года был осуществлён ряд назначений на руководящие должности в центральном аппарате.
Аминов Рустам Анварович - назначен исполняющим обязанности директора Центра по организации эффективного использования пустующих объектов при Агентстве по управлению государственными активами.
Р. Аминов до этого работал начальником Ташкентского территориального управления Агентства по госакивам.
Тураев Фарход Батирович - назначен исполняющим обязанности советника директора Агентства по управлению государственными активами по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы, обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке.
Ф. Тураев до этого Тураев работал руководителем мультимедийной студии Республиканского центра духовности и просвещения.
Маматов Одилжон Абдугапарович - назначен начальником департамента по обеспечению прав и функций собственника Агентства по управлению государственными активами.
О. Маматов до этого работал временным исполнителем директора Центра по организации эффективного использования пустующих объектов при Агентстве по управлению государственными активами.
Тухтасинов Уткир Али Талибжон угли – назначен начальником управления анализа государственных учреждений Агентства по управлению государственными активами.
У. Тухтасинов до этого был руководителем группы реализации проектов по трансформации и приватизации строительных, дорожно-транспортных и других инфраструктурных активов Департамента трансформации и приватизации крупных государственных активов Агентства по управлению государственными активами.