Давлат активларини бошқариш агентлигининг марказий аппаратидаги раҳбарлик лавозимларига янги тайинловлар
Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 15 апрелдаги тегишли буйруқларига мувофиқ марказий аппаратидаги раҳбарлик лавозимларига қатор тайинловлар амалга оширилди.
Аминов Рустам Анварович – Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази директори вазифасини бажарувчи лавозимига тайинланди.
Р. Аминов бунга қадар Агентликнинг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
Тураев Фарход Батирович - Давлат активларини бошқариш агентлиги директорининг маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш,  давлат тили тўғрисидаги қонун ҳужжатларига риоя этилишини таъминлаш масалалари бўйича маслаҳатчиси вазифасини бажарувчиси лавозимига тайинланди.
Ф.Тураев бунга қадар Республика Маънавият ва маърифат маркази Мультимедиа студияси бошлиғи лавозимида фаолият юритиб келган.
Маматов Одилжон Абдуғапарович – Давлат активларини бошқариш агентлигининг Мулкдор ҳуқуқлари ва функцияларини таъминлаш департаменти бошлиғи лавозимига тайинланди.
О. Маматов бунга қадар Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази директори вазифасини вақтинча бажарувчиси лавозимида фаолият юритиб келган.
Тўхтасинов Ўткир Толибжон ўғли – Давлат активларини бошқариш агентлигининг Давлат муассасаларини таҳлил қилиш бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Ў. Тўхтасинов бунга қадар Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаментининг Қурилиш, йўл-транспорт ва бошқа инфратузилма активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш бўйича лойиҳани амалга ошириш гуруҳи раҳбари лавозимида фаолият юритиб келган.

Appointments to senior positions in the central apparatus of the State Assets Management Agency
In accordance with the relevant orders of the State Assets Management Agency dated April 15, 2022, a number of appointments to managerial positions in the central office were made.
Rustam Anvarovich Aminov - appointed as the Acting Director of the Center for the organization of effective utilization of unused facilities under the State Assets Management Agency.
R. Aminov previously worked as the Head of the Tashkent territorial department of the State Assets Management Agency.
Turaev Farhod Batirovich - appointed as the Acting Advisor to the Director of the State Assets Management Agency on increasing the effectiveness of spiritual and educational work, ensuring compliance with the legislation on the state language.
F. Turaev previously worked as the Head of the multimedia studio at the Republican Center for Spirituality and Enlightenment.
Mamatov Odiljon Abdugaparovich - appointed as the Head of the department to ensure the rights and functions of the owner of the State Assets Management Agency.
О. Mamatov previously worked as the Acting Director of the Center for the organization of effective utilization of unused facilities under the State Assets Management Agency.
Tukhtasinov Utkir Ali Talibjon ugli - appointed as the Head of the division for analysis of public institutions of the State Assets Management Agency.
U. Tukhtasinov was previously worked as the Head of the group on implementation of projects on transformation and privatization of construction, road and other infrastructure assets of the Department of transformation and privatization of large state assets of the State Assets Management Agency.