“YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “YO'LREFTRANS” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда ­- Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Winvestment Consult ва Kreston Tashkent консорциуми “YO'LREFTRANS” АЖнинг устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва темирйўл юк ташиш хизмати бозорини таҳлил қилиш;
Давактив агентлиги Winvestment Consult ва Kreston Tashkent консорциуми билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант по приватизации 51,0% государственного пакета акций в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS»
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами о привлечении профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 51,0% государственного пакета акций в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» (далее - Актив), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора консалтинговий Консорциум Winvestment Consult и Kreston Tashkent, представивший высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации 51,0% государственного пакета акций в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS».
• Анализ рынка услуг железнодорожных грузоперевозок и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с Консорциумом Winvestment Consult и Kreston Tashkent примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.