Тошкент шаҳридаги меҳмонхона бино ва иншоотлари сотилганлиги тўғрисида ахборот
Тошкент шаҳар, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган меҳмонхона бино ва иншоотлари бўйича “Torgoviy Dom Metalloinvest Vostok” МЧЖ 78,75 млрд. сўм харид қийматини шартнома тузилган кундан бошлаб қисқа муддатда тўлаш шарти билан савдо ғолиби деб топилди.
Маълумот учун: ушбу бўш турган объект савдоси Давактив агентлигининг 2022 йил 14 апрелдаги оммавий савдо тўғрисидаги эълонига мувофиқ ташкил этилган.
Шунингдек, оммавий савдоларда 5 нафар талабгорлардан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифлар келиб тушган бўлиб, рақобат муҳитида бўлиб ўтган савдоларда “Torgoviy Dom Metalloinvest Vostok” МЧЖ томонидан таклиф этилган нарх таклифи бошқа талабгорлар томонидан таклиф этилган нарх таклифларидан ҳамда мустақил баҳолаш ташкилотининг баҳолаган нарх қийматидан юқори эканлигини инобатга олиб, ушбу компания оммавий савдо ғолиби деб топилди.
Бу тўғрисида, Давактив агентлигининг расмий веб сайти орқали 2022 йил 23 ва 27 майдаги эълонларда тегишли ахборотлар бериб борилган ва савдо жараёнида рақобат муҳити таъминланган.

Information about the sale of buildings and structures of the hotel in Tashkent
“Torgoviy Dom Metalloinvest Vostok” LLC was recognized as the winner of the tender for the buildings and structures of the hotel located at the address of Tashkent, Mirzo-Ulugbek district, Shurtepa street, 2, on condition of payment of the purchase price of 78.75 billion soums in short period from the date of signing a contract.
For reference: the sales on these empty facilities is organized in accordance with the announcement of UzSAMA dated April 14, 2022, on holding the public auction.
In addition, applications for participation in the public sales through the electronic trading platform "E-auksion" were received from 5 applicants. During sales process, held in a competitive environment, the proposal of "Torgoviy Dom Metalloinvest Vostok" LLC, which offered a price above the price range offered by other applicants and calculated by the Consultant and an independent appraisal organization, was taken into account. In this regard, this company was selected as the winner of the public sales.
Infromation was previously reported in announcements dated May 23 and May 27, 2022 through the official website of UzSAMA, and a competitive environment was ensured in sales process.