Хивадаги меҳмонхоналарнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг 2024 йил 13 декабрдаги “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локомотив” МЧЖлардаги 100% давлат улушларини (кейинги ўринларда – “Активлар”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активларни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант RSM компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активларни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2025 йил 20 февраль куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активларни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Активни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва "RSM"нинг Активларни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "RSM" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва "RSM" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on open sales processes of hotels located in Khiva
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on December 13, 2024, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of 100% state shares in the authorized capitals of “Xiva Plaza” LLC and “Xiva Lokomotiv” LLC (hereinafter - the "Assets"), the following is reported.
According to the requests of applicants to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Assets in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the privatization consultantRSM, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BOuntil 23:59 (Tashkent time) on February 20, 2025.
The UzSAMA reserves the right to change the sequence of the privatization process or refuse to sell to any potential buyer(s) or negotiate with them at any time without explanation.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the UzSAMA, “RSM” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The UzSAMA and “RSM” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and “RSM”, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;