"Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига асосан, Давактив агентлигининг жорий йил 4 ноябрдаги эълонига мувофиқ, “Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Актив”) устав капиталидаги 94,9% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланган.
Аввал берилган ахборотга мувофиқ, Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичига ўтказилган 3 нафар талабгорларнинг қатъий нарх таклифлари жорий йил 23 декабрга қадар Консультант томонидан қабул қилиниши белгиланган.
Мазкур муддат давомида Консультант томонидан барча талабгорларнинг Мажбуриятга эга бўлган таклифлари (BO) қабул қилинганлигини, лекин мазкур таклифлар Активнинг сотилиши мумкин бўлган бозор қийматдан паст бўлганлигини инобатга олиб, сотиш жараёни Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (EoI) босқичидан давом эттирилади.
Шунга кўра, Давактив агентлиги барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) босқичи муддати 2025 йил 4 февраль куни соат 23:59 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, “Abrau Capital” ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “Abrau Capital” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва “Abrau Capital” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Информация о процессе открытых торгов ООО «Узагросаноатлойиха»
Согласно соответствующим программам приватизации и в соответствии с объявлением Агентства госактивов от 4 ноября текущего года, начался процесс открытых торгов 94,9% государственной доли в уставном капитале ООО «Узагросаноатлойиха» (далее – «Актив»).
Компания «Abrau Capital» (далее«Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного Актива на основе передового международного опыта.
Согласно ранее предоставленной информации, до 23 декабря 2024 года было предусмотрено принятие Консультантом обязывающие ценовые предложения от 3 претендентов, прошедших на этап приема Обязывающих предложений (BO).
Учитывая, что принятые Консультантом в указанный срок Обязывающие предложения (BO) от всех претендентов оказались ниже ориентировочной рыночной стоимости Актива, процесс продажи будет продолжен с этапа выражения заинтересованности в приобретении Актива (Expression of Interest).
Учитывая вышеизложенное, а также с целью проведения процесса продажи в конкурентной среде, Агентство госактивов сообщает всем заинтересованным сторонам о продлении срока приёма заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) до 23:59 (Ташкентское время) 4 февраля 2025 года.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и "Abrau Capital" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Abrau Capital" оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и "Abrau Capital" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;