"Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖнинг очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига асосан, Давактив агентлигининг жорий йил 4 ноябрдаги эълонига мувофиқ, “Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Актив”) устав капиталидаги 94,9% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланган.
Аввал берилган ахборотга мувофиқ, Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичига ўтказилган 3 нафар талабгорларнинг қатъий нарх таклифлари жорий йил 23 декабрга қадар Консультант томонидан қабул қилиниши белгиланган.
Мазкур муддат давомида Консультант томонидан барча талабгорларнинг Мажбуриятга эга бўлган таклифлари (BO) қабул қилинганлигини, лекин мазкур таклифлар Активнинг сотилиши мумкин бўлган бозор қийматдан паст бўлганлигини инобатга олиб, сотиш жараёни Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (EoI) босқичидан давом эттирилади.
Шунга кўра, Давактив агентлиги барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Ўзагросаноатлойиҳа” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) босқичи муддати 2025 йил 4 февраль куни соат 23:59 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, “Abrau Capital” ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “Abrau Capital” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва “Abrau Capital” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on the open sales process of "Uzagrosanoatloyiha" LLC
According to the relevant privatization programs, in accordance with the announcement of UzSAMA dated November 4 this year, the process of open sales of 94,9% state share in the authorized capital of “Uzagrosanoatloyiha” LLC (hereinafter - the “Asset”) has started.
The company “Abrau Capital” (hereinafter - the “Consultant”) was attracted as a privatization consultant to conduct the privatization process of this Asset based on international best practices.
According to the information provided earlier, the Consultant was scheduled to accept binding price offers from 3 applicants who passed to the stage of Binding Offers (BO) until December 23, 2024.
Taking into account that within the given deadline accepted by the Consultant Binding Offers (BO) from all applicants were lower than the indicative market value of the Asset, the sale process will continue from Expression of Interest stage.
In order to conduct the sale process in a competitive environment, UzSAMA announces the extension of the deadline for submission Expression of Interest applications for the purchase of the Asset until 23:59 (Tashkent time) on February 4, 2025.
All other items of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remain unchanged.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, "Abrau Capital" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and "Abrau Capital" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and "Abrau Capital", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;