21 ноябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
176 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 25,8 млрд сўм бўлган 215 та лот 108,3 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 98 та
• бошланғич нархи 1,8 млрд сўм
Тошкент шаҳар Юнусобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 180,4 млн сўм бўлган Давактив агентлиги ҳузуридаги "Бино ва мол-мулкларни вақтинчалик сақлаш дирекцияси" балансидаги бино қисми 198,4 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 43 та
• бошланғич нархи 438,8 млн сўм
• ер майдони 1,8 га
Қорақалпоғистон Республикаси Амударё туманидан бошланғич нархи 41 млн сўм бўлган кўп функцияли жамоат мажмуаларини қуриш учун 6 сотих ер участкаси 45,1 млн сўмга сотилди.
Сурхондарё вилояти Жарқўрғон туманидан бошланғич нархи 21,1 млн сўм бўлган якка тартибдаги уй-жой қуриш учун 4 сотих ер участкаси 23,2 млн сўмга сотилди.
Дарё ўзанларини тозалаш ҳуқуқи:
• бошланғич нархи 183,6 млн сўм
• сотилган нархи 10,2 млрд сўм
Тошкент вилояти Оҳангарон туманидан бошланғич нархи 17,5 млн сўм бўлган Оҳангарон дарёси ўзанини тозалаш ҳуқуқи 4 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 21 ноября
На аукционы и открытые торги было выставлено 176 лота. Также было реализовано 215 объекта со стартовой ценой 25,8 млрд сумов за 108,3 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая «Дирекции временного хранения зданий и активов» Агентства госактивов, с первоначальной годовой арендной ставкой 180,4 млн ​​сумов в Юнусабадском районе города Ташкента, сдана в аренду за 198,4 млн сумов.
• стартовая цена 438,8 млн сум
• площадь земельного участка 1,8 га
• Земельный участок, расположенный в Амударьинском районе Республики Каракалпакстан, площадью 6 соток, со стартовой ценой 41 млн ​​сумов продан за 45,1 млн сумов для строительства многофункциональных общественных комплексов.
• Земельный участок, расположенный в Жаркурганском районе Сурхандарьинском районе, площадью 4 соток, со стартовой ценой 21,1 млн ​​сумов продан за 23,2 млн сумов для строительства жилья в едином порядке.
• стартовая цена 183,6 млн сум
• Право на очистку русла реки в Ахангаранском районе Ташкентской области со стартовой ценой 17,5 млн сумов продана за 4 млрд сумов.