23 апрель санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
5 412 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 2,9 млрд сўм бўлган 12 979 та лот 6,4 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 68 та
• бошланғич нархи 789 млн сўм
• сотилган нархи 2,9 млрд сўм
• Бухоро вилояти Бухоро шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 7 млн сўм бўлган ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби балансидаги ошхона 158,4 млн сўмга ижарага берилди.
• Тошкент вилояти Бекобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 2,7 млн сўм бўлган ихтисослаштирилган мактаб балансидаги ошхона 136 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 563 млн сўм
• сотилган нархи 665 млн сўм
• ер майдони 0,8 га
• Хоразм вилояти Урганч туманидан бошланғич нархи 471,7 млн сўм бўлган мактабгача таълим муассасалари қуриш учун 32 сотих ер участкаси 518,9 млн сўмга сотилди.
• Сирдарё вилояти Ховос туманидан бошланғич нархи 7,1 млн сўм бўлган якка тартибда уй-жой қуриш учун 4 сотих ер участкаси 53,1 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 23 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 5 412 лота. Также было реализовано 12 979 объекта со стартовой ценой 2,9 млрд сумов за 6,4 млрд сумов.
• стартовая цена 789 млн сум
• Столовая, принадлежащия государственной специализированной общеобразовательной школе, расположенная в городе Бухара Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 7 млн сумов сдана в аренду за 158,4 млн сумов.
• Столовая, принадлежащия специализированной общеобразовательной школе, расположенная в Бекабадском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 2,7 млн сумов сдана в аренду за 136 млн сумов.
• стартовая цена 563 млн сум
• цена продажи 665 млн сум
• площадь земельного участка 0,8 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 32 сотки, со стартовой ценой 471,7 млн ​​сумов продан за 518,9 млн сумов для строительства дошкольных образовательных учреждений.
• Земельный участок, расположенный в Хавасском районе Сырдарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 7,1 млн ​​сумов продан за 53,1 млн сумов для строительства домов в едином порядке.