25 апрель санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
7 123 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 48,2 млрд сўм бўлган 7 078 та лот 89,7 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 21 та
• бошланғич нархи 25,1 млрд сўм
• сотилган нархи 26,8 млрд сўм
• Тошкент вилояти Паркент туманида жойлашган бошланғич нархи 15,9 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлигини Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги нотурар бино 16,7 млрд сўмга сотилди.
• Самарқанд вилояти Тайлоқ туманида жойлашган бошланғич нархи 377,8 млн сўм бўлган «Мароқанд нефть база» МЧЖ балансидаги бўш турган бино-иншоот 415,6 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 586 млн сўм
• сотилган нархи 822 млн сўм
• Тошкент шаҳри Юнусобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 109,7 млн сўм бўлган Тошкент шаҳар кичик ва ёшлар саноат зоналарини бошқариш дирекцияси балансидаги майдон 120,7 млн сўмга ижарага берилди.
• сотилган нархи 4,2 млрд сўм
• ер майдони 2,6 га
• Жиззах вилояти Шароф Рашидов туманидан бошланғич нархи 121,7 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари ва мажмуалари қуриш учун 7 сотих ер участкаси 644,8 млн сўмга сотилди.
• сотилган нархи 1,9 млрд сўм
• Қорақалпоғистон Республикаси Беруний туманидан бошланғич нархи 440 млн сўм бўлган бино-иншоот 462 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 25 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 7 123 лота. Также было реализовано 7 078 объекта со стартовой ценой 48,2 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• цена продажи 26,8 млрд сум
• Нежилое помещение, принадлежащее территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Паркентском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 15,9 млрд сумов продано за 16,7 млрд сумов.
• Пустующее помещение, принадлежащее ООО «Мароқанд нефть база», расположенное в Тайлокском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 377,8 млн сумов продано за 415,6 млн сумов.
• стартовая цена 586 млн сум
• цена продажи 822 млн сум
• Площадь, принадлежащия Дирекции управления малых и молодежных промышленных зон города Ташкента, расположенные в Юнусабадском районе города Ташкента, со стартовой ценой 109,7 млн сумов сданы в аренду за 120,7 млн сумов.
• цена продажи 4,2 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в районе Шароф Рашидов Джизакской области, площадью 7 соток, со стартовой ценой 121,7 млн ​​сумов продан за 644,8 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Здание и сооружение, расположенное в Берунийском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 440 млн сумов продано за 462 млн сумов.