7 февраль санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
6 167 та лот аукцион савдоси ва очиқ танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 33,9 млрд сўмлик 8 934 та лот 42,6 млрд сўмга реализация қилинди.
Давлат мулки:
• бошланғич нархи 29,5 млрд сўм
• сотилган нархи 32 млрд сўм
• Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки АЖга қарашли Жиззах шаҳридаги нархи 29 млрд сўмлик Ёғ-мой ва хўжалик совуни ишлаб чиқариш биноси ҳамда технологик линиялари 30,5 млрд сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти, Чиноз туманидан бошланғич нархи 376,3 млн сўмлик нотурар жой биноси 414 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 38,7 млн сўм
• сотилган нархи 1,1 млрд сўм
• Ажиниёз номидаги Нукус давлат педагогика институти тасарруфидаги йиллик ижара ставкаси 7,2 млн сўмлик бўш турган ошхонаси 158,3 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 105 та
• бошланғич нархи 2,1 млрд сўм
• сотилган нархи 6,0 млрд сўм
• ер майдони 12,8 га
• Фарғона шаҳридан нархи 183,1 млн сўмлик кичик саноат зоналари ҳудудида жойлашган 0,97 гектар ер участкаси 494,5 млн сўмга сотилди.
• Навоий вилояти, Қизилтепа туманидан нархи 21,4 млн сўмлик савдо ва маиший хизмат кўрсатиш бинолари қуриш учун 9,8 сотих ер участкаси 220,8 млн сўмга сотилди.
• Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний туманидан нархи 7,1 млн сўмлик кўп қаватли турар-жой биноси қуриш учун 7 сотих ер участкаси 260,4 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 февраля
На аукционы и открытые торги было выставлено 6 167 лота. Также было реализовано 8 934 объекта со стартовой ценой 33,9 млрд сумов за 42,6 млрд сумов.
• стартовая цена 29,5 млрд сум
• цена продажи 32 млрд сум
• Здание по производству масла и хозяйственного мыла и технологические линии в городе Джизак со стартовой ценой 29 млрд сумов, принадлежащие АО «Национальный банк внешнеэкономической деятельности», проданы за 30,5 млрд сумов.
• Нежилое здание в Чиназском районе Ташкентской области со стартовой ценой 376,3 млн сумов продано за 414 млн сумов.
• стартовая цена 38,7 млн сумов
• цена продажи 1,1 млрд сумов
• Пустующая столовая в распоряжении Нукусского государственного педагогического института имени Ажинияза с годовой арендной ставкой 7,2 млн сумов сдана в аренду за 158,3 млн сумов.
• количество 105
• цена продажи 6,0 млрд сум
• площадь земельного участка 12,8 га
• Земельный участок площадью 0,97 га, со стартовой ценой 183,1 млн сумов, расположенный на территориии малых промышленных зон в Фергане продан за 494,5 млн сумов.
• Земельный участок в Кызылтепинском районе Навоийской области площадью 9,8 га со стартовой ценой 21,4 млн сумов продан за 220,8 млн сумов под строительство объектов торговли и бытового обслуживания.
• Земельный участок в Берунийском районе Республики Каракалпакстан площадью 7 га со стартовой ценой 7,1 млн сумов продан за 260,4 млн сумов под строительство многоэтажного жилого дома.
• стартовая цена 11,6 млн сум
• цена продажи 272,3 млн сум
• Мобильная торговая точка в Каттакургане со стартовой ценой 0,1 млн сумов продана за 10,7 млн сумов.