7 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
370 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 20,6 млрд сўм бўлган 264 та лот 34,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 5,1 млрд сўм
• сотилган нархи 7,2 млрд сўм
• Самарқанд вилояти Каттақўрғон туманида жойлашган бошланғич нархи 1,1 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Самарқанд вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган бино-иншоотлар 2,1 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 4,2 млрд сўм
• Жиззах вилояти Жиззах шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 545,7 млн сўм бўлган “Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ балансидаги якка тартибдаги турар жой 600,5 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 40 млн сўм
• сотилган нархи 77 млн сўм
• Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 18 млн сўм бўлган «Муниципал активларини бошқариш маркази» ДУК балансидаги бино қисми 46,9 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 88 та
• бошланғич нархи 4,8 млрд сўм
• сотилган нархи 13,8 млрд сўм
• ер майдони 8,1 га
• Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманидан бошланғич нархи 457,2 млн сўм бўлган оромгоҳ, мотель ва туризм комплекслари қуриш учун 70 сотих ер участкаси 731,6 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 370 лота. Также было реализовано 264 объекта со стартовой ценой 20,6 млрд сумов за 34,8 млрд сумов.
• Пустующие здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Самаркандской области Агентства по управлению государственными активами, расположенные в Катакурганском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 1,1 млрд сумов проданы за 2,1 млрд сумов.
• Жилое помещение, принадлежащее АКБ "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в городе Джизак Джизакской области, со стартовой ценой 545,7 млн сумов продано за 600,5 млн сумов.
• стартовая цена 40 млн сум
• цена продажи 77 млн сум
• Часть здания, принадлежащее ГУП "Центр управления муниципальными активами", расположенное в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 18 млн сумов сдана в аренду за 46,9 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в Шахрисабзком районе Кашкадарьинской области, площадью 70 соток, со стартовой ценой 457,2 млн ​​сумов продан за 731,6 млн сумов для строительства лагерей, мотеля и туристический комплексов.