Давактив агентлиги томонидан 2021 йил 31 май куни оммавий савдоларга чиқарилган давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичи тўғрисида эълон
Жорий йилнинг 15 июль куни соат 15:00да Давактив агентлигида “Ўқитувчи матбаа уйи” МЧЖнинг 100 фоиз давлат улуши ҳамда Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари”ни сотиб олиш бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган талабгорларнинг тижорат таклифлари пакети очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади.
Пандемия шароитидан келиб чиқиб, шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади  (https://us02web.zoom.us/j/81422406816).
Шундан сўнг, Ишчи орган томонидан 10 иш куни мобайнида давлат активини сотиб олишга талабгорнинг нарх таклифи, тўловларни амалга оширишнинг муддатлари ва тўлов қобилиятининг етарлилиги ўрганилади ҳамда натижаси бўйича ҳисобот тайёрланади.
Давлат тендер комиссиясининг савдонинг иккинчи босқичи якунлари бўйича қарори Давактив агентлигининг расмий веб-сайти ва ижтимоий тармоқлари орқали эълон қилинади.

Объявление о втором этапе процесса торгов государственными  активами, выставленными на публичные торги Агентством госактивов 31 мая 2021 года
В 15:00 часов 15 июля текущего года в Агентстве госактивов будут вскрыты пакеты с коммерческими предложениями претендентов, допущенных ко второму этапу процесса торгов по реализации 100 процентов государственной доли в ООО «Укитувчи матбаа уйи» и «Зданий и сооружений гостиницы», расположенной по адресу: Мирзо-Улугбекский район, улица Шуртепа, дом-2.
На данный процесс будут приглашены члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители средств массовой информации.
Принимая во внимание ограничения, связанные с карантинными мерами, для претендентов, не имеющих возможности лично присутствовать, создана возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us02web.zoom.us/j/81422406816).
По итогам, рабочим органом в течение 10 рабочих дней будут изучены коммерческие предложения претендентов касательно цены приобретения, сроков осуществления оплат и платёжеспособности, по результатам которого будет подготовлен отчет.
Решение Государственной тендерной комиссии по итогам второго этапа торгов будет опубликовано на официальном веб-сайте Агентства госактивов и в социальных сетях.