ТАДБИРКОР ВА ИШБИЛАРМОНЛАР ДИҚҚАТИГА!
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) билан биргаликда оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида
Э Ъ Л О Н
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш масканини “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) билан биргаликда битта лот сифатида (ҳавола орқали давлат активининг умумий ер майдони, бино ва иншоотларнинг майдони ҳамда фотосуратлари билан танишиш мумкин,  виртуал кўриш 360° ) оммавий савдо жараёнларини эълон қилади.
Давлат активларини сотиш икки босқичда ўтказилади.
биринчи босқичда – талабгорлар олдиндан малакаланади (сараланади), жумладан, савдоларда қатнашиш учун талаб қилинган ҳужжатларнинг тўлиқлиги, закалат пули келиб тушганлиги, давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабга нисбатан талабгор томонидан таклиф этилган бизнес концепцияси лойиҳасининг мақбул ёки мақбул эмаслиги кўриб чиқилади;
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 6 сентябр соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) таклифлар тақдим этилади.
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатлар билан бирга Давактив агентлигига ёпиқ конвертда ёки тегишли ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг электрон манзилига юборилади:
“Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли) битта лот сифатида савдога чиқарилади ва талабгорларнинг таклифи ушбу объектлар бўйича умумий қабул қилинади, яъни алоҳида-алоҳида таклифлар қабул қилинмайди;
“Белдерсой оромгоҳи” дам олиш масканидан келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш;
“Белдерсой” спорт базаси (Канат йўли)дан келгусида мавжуд осма йўлни осма йўлларнинг метал ускуна, устунлари (опора), пўлат арқонига ва бошқа қисмларига ҳамда йўловчи ташишнинг техник ва хавфсизлик жиҳатидан амалдаги стандартларга жавоб берадиган замонавий осма йўл сифатида қуриш, жаҳон стандартларига мос келадиган, амалий тажрибада ўзини оқлаган брендлар остидаги гондола, траволатор ва бошқа мосламалар ҳисобига замонавий тоғ-чанғи курортини ҳамда автотураргоҳни барпо этиш. Бунда, лойиҳани “Чорвоқ” эркин туристик зонаси дирекцияси билан келишилган ҳолда амалга ошириш талаби қўйилади;
савдо якунлари бўйича савдо ғолиби билан Давактив агентлиги томонидан хабарнома юборилган санадан бошлаб 20 кун ичида олди-сотди шартномаси расмийлаштирилади (форс-мажор ҳолатлари бундан мустасно) ва савдоларга қатнашиш учун тўланган закалат пули давлат активи харид тўловининг бир қисми сифатида қабул қилинади;
давлат активлари савдолари якунлари бўйича ғолиб томонидан тўланадиган харид қийматига чегирма қўлланилмайди;
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 200410860262660000000000001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.

о выставлении на публичные торги зоны отдыха «Бельдерсай оромгохи» вместе с спортивной базой «Бельдерсай» (Канатная дорога), расположенных в Бостанлыкском районе Ташкентской области
Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале публичных торгов зоны отдыха «Бельдерсай оромгохи» вместе с спортивной базой «Бельдерсай» (Канатная дорога), расположенных в Бостанлыкском районе Ташкентской области в качестве одного лота (по ссылке можно ознакомится с общей площадью земельного участка, площадью зданий и сооружений, а также посмотреть фотографии объекта,  виртуальный просмотр 360° ).
Реализация государственного актива будет осуществляться в следующие два этапа:
на первом этапе - претенденты проходят предварительный квалификационный отбор, в том числе рассматривается полнота предоставленной документации, необходимой для участия на торгах, подтверждение оплаты задатка, приемлемость (неприемлемость) предоставленной бизнес концепции с учетом требований, предъявляемых к дальнейшему использованию государственного актива.
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 часов (Ташкентское время) 6 сентября 2021 года предоставить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку) на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а ) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
заверенные претендентом копии свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица и устава;
Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении №2 (для физических лиц - приложение № 2а ) к настоящему объявлению.
копии финансовой отчетности (формы №1 и №2 бухгалтерского отчета) претендента за последние три года (для резидентов - подтверждение налоговых органов о приёме отчетности вместе с показателями начисленной амортизации по материальным и нематериальным активам, и переоценки активов).
Отдельные условия:
Зона отдыха «Бельдерсай оромгохи» вместе с спортивной базой «Бельдерсай» (Канатная дорога) выставляются на публичные торги в качестве одного (единого) лота и предложения от претендентов по данным объектам принимается обобщённо, то есть предложения по каждому объекту отдельно приниматься не будут;
Требования, предъявляемые к дальнейшему использованию:
▶ по зоне отдыха «Бельдерсай оромгохи» –  создание в дальнейшем на его базе гостиничный комплекс или другого объекта туристической инфраструктуры;
▶ по спортивной базе «Бельдерсай» (Канатная дорога) – строительство современного горнолыжного курортного комплекса, включающего в себя строительство современной подвесной дороги (канатная дорога), отвечающей техническим стандартам и технологическим требованиям безопасности перевозки пассажиров, путем модернизации металлических конструкций, опор, стального троса и других частей подвесной дороги, установки современных гондол, траволаторов и других устройств, отвечающих международным стандартам и зарекомендовавшим себя на практике брендов, а также организации парковочных мест для автомобилей.
При этом, реализация проекта осуществляется по согласованию с дирекцией свободной туристической зоны «Чарвак».
если претендент предлагает оплатить выкупную стоимость государственного актива в срок более одного месяца (не более 36 месяцев), его ценовое предложение будет оцениваться путем приведения ценового предложения государственного актива к текущей стоимости;
Информация о Рабочем органе – Агентство госактивов:
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщика: 399910860262947011359021004 и указанием наименования государственного актива с надписью «задаток».
Получатель: Ministry of finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Расчётный счет получателя: 23 402 840 900 100 001 011;
Банк Бенефициара: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Банк-корреспондент: Citibank, New York, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщика: 399910840262947011359021001 и указанием наименования государственного актива с надписью «задаток».