Давактив агентлигининг жорий йил 22 июльдаги “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6% давлат улушини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш бўйича консультант “Abrau Capital” компаниясининг таклифига асосан, мазкур сотиш жараёнларида рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “ТошуйжойЛИТИ” АЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 23 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: almo@abraucapital.com
Аввалги чоп этилган Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Information about the privatization process of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC
According to the announcement of the State Assets Management Agency dated July 22 of this year, on the beginning of the sales process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC, the following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the suggestion of the privatization consultant "Abrau Capital", in order to ensure a competitive environment in these sales processes, informs all interested parties and potential investors about the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the "ToshuyjoyLITI" JSC until 18:00 (Tashkent time) on September 23, 2024.