Давлат активлари агентлигида талабалар ва тизим ёшлари иштирокида “Очиқ эшиклар куни” ва “Икки авлод учрашуви” ўтказилди
Жорий йил 28 апрель куни Давлат активларини бошқариш агентлиги биносида Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг “корпоратив бошқарув” таълим йўналиши талабалари иштирокида “Очиқ эшиклар куни” ва “Икки авлод учрашуви” ташкил қилинди.
Тармоқлар ва соҳалар кесимида мулоқотни ўрнатиш ҳамда соҳага оид таълим муассасалари билан тизимли ҳамкорлик қилиш ҳамда иқтисодиёт ва молия йўналиши талаба ёшларининг қизиқишларини рўёбга чиқариш мақсадида, талабалар Давлат активлари агентлигининг Ситуацион маркази, кутубхонаси, Электрон онлайн аукционларни ташкил этиш маркази” АЖ фаолияти, аукцион  жараёнлари билан яқиндан танишди.
Бундан сўнг Давлат активлари агентлиги Фахрийлар Кенгаши, Ёшлар парламенти аъзолари, талаба ёшлар ва Агентлик ёш раҳбар ходимлари ва тизим ёшлари иштирокида Икки авлод учрашуви” тадбири ўрин олди.
Тадбир давомида Давлат активлари агентлигининг бир қатор ёш ходимлари ўз маърузалари билан ҳам иштирок этди ва ўзининг тажрибаси ва ёшларга яратилган шароитлар ҳақида сўз юритди. Шунингдек, талабаларга Агентлик тарихи, мулкдорлар синфини шаклланиши, шунингдек, ҳозирги кунда Агентлик томонидан хусусийлаштириш ва давлат мулкини бошқариш йўналишида амалга оширилаётган ислоҳотлар тўғрисида маълумотлар берилди.
Учрашув сўнгида, иштирокчилар учун “Тафаккур” интелектуал ўйини ўтказилди ва ёшларнинг Агентлик фаолияти бўйича саволлари ва таклифлари эшитилди.

В Агентстве госактивов прошел "День открытых дверей" и "Встреча двух поколений" с участием студентов и молодежи системы
28 апреля текущего года в здании Агентства по управлению государственными активами организованы "День открытых дверей" и "Встреча двух поколений" с участием студентов направления "Корпоративное управление" Ташкентского государственного экономического университета.
С целью формирования диалога в разрезе отраслей и секторов, налаживания системного сотрудничества с профильными образовательными учреждениями, а также реализации интересов студентов, обучающихся по направлениям экономики и финансов, участники ознакомились с деятельностью Ситуационного центра, библиотеки Агентства госактивов, акционерного общества «Центр организации электронных онлайн-аукционов» и процессами проведения аукционов.
После этого состоялось мероприятие "Встреча двух поколений" с участием Совета ветеранов Агентства госактивов, членов Молодёжного парламента, студентов, молодых руководителей и сотрудников Агентства.
В ходе мероприятия ряд молодых сотрудников Агентства госактивов выступили с докладами, в которых поделились своим опытом и рассказали о созданных для молодежи условиях. Кроме того, студентам была предоставлена информация об истории Агентства госактивов, формировании института собственников, а также о текущих реформах в сфере приватизации и управления госимуществом.
В завершение встречи для участников была проведена интеллектуальная игра «Тафаккур», а также выслушаны вопросы и предложения молодежи, касающиеся деятельности Агентства госактивов.