Давлат активлари агентлигида талабалар ва тизим ёшлари иштирокида “Очиқ эшиклар куни” ва “Икки авлод учрашуви” ўтказилди
Жорий йил 28 апрель куни Давлат активларини бошқариш агентлиги биносида Тошкент давлат иқтисодиёт университетининг “корпоратив бошқарув” таълим йўналиши талабалари иштирокида “Очиқ эшиклар куни” ва “Икки авлод учрашуви” ташкил қилинди.
Тармоқлар ва соҳалар кесимида мулоқотни ўрнатиш ҳамда соҳага оид таълим муассасалари билан тизимли ҳамкорлик қилиш ҳамда иқтисодиёт ва молия йўналиши талаба ёшларининг қизиқишларини рўёбга чиқариш мақсадида, талабалар Давлат активлари агентлигининг Ситуацион маркази, кутубхонаси, Электрон онлайн аукционларни ташкил этиш маркази” АЖ фаолияти, аукцион  жараёнлари билан яқиндан танишди.
Бундан сўнг Давлат активлари агентлиги Фахрийлар Кенгаши, Ёшлар парламенти аъзолари, талаба ёшлар ва Агентлик ёш раҳбар ходимлари ва тизим ёшлари иштирокида Икки авлод учрашуви” тадбири ўрин олди.
Тадбир давомида Давлат активлари агентлигининг бир қатор ёш ходимлари ўз маърузалари билан ҳам иштирок этди ва ўзининг тажрибаси ва ёшларга яратилган шароитлар ҳақида сўз юритди. Шунингдек, талабаларга Агентлик тарихи, мулкдорлар синфини шаклланиши, шунингдек, ҳозирги кунда Агентлик томонидан хусусийлаштириш ва давлат мулкини бошқариш йўналишида амалга оширилаётган ислоҳотлар тўғрисида маълумотлар берилди.
Учрашув сўнгида, иштирокчилар учун “Тафаккур” интелектуал ўйини ўтказилди ва ёшларнинг Агентлик фаолияти бўйича саволлари ва таклифлари эшитилди.

UzSAMA hosted an "Open Doors Day" and "Meeting of two generations" with the participation of students and young people of the system
On 28 April of the current year in the State Assets Management Agency "Open Doors Day" and "Meeting of two generations" were organised with the participation of students of "Corporate Governance" direction of Tashkent State Economic University.
In order to establish a dialogue in the context of industries and sectors, establish systematic cooperation with specialized educational institutions, as well as the interests of students studying economics and finance, the participants got acquainted with the activities of the Situation Centre, the library of UzSAMA, the joint-stock company ‘Centre for Organization of Electronic Online Auctions’ and the auction processes.
This was followed by a ‘Meeting of Two Generations’ event with the participation of the Veterans Council of UzSAMA, members of the Youth Parliament, students, young leaders and employees of the Agency, as well as the youth of the system.
During the event, a number of young employees of UzSAMA made presentations sharing their experience and the conditions created for young people. In addition, the students were provided with information about the history of UzSAMA, the formation of the institute of owners, as well as the reforms the direction of privatization and state property management, currently being implemented by UzSAMA.
At the end of the meeting, an intellectual game ‘Tafakkur’ was held for the participants, and questions and suggestions of the youth regarding the activities of UzSAMA were listened to.