“Uzsungwoo” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги Uzsungwoo” МЧЖ устав капиталидаги 50 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Portfolio Investments” компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“UZSUNGWOO” МЧЖ — автомобил саноати учун металл қисмлар ишлаб чиқарувчи етакчи корхоналардан бири бўлиб, 2011 йили “Ўзавтосаноат” АЖ ва Жанубий Кореянинг Sungwoo Hitech Co Ltd. ҳамда I-Zone Co Ltd. компаниялари билан ҳамкорликда ташкил этилган. Жамият штамплаш ва пайвандлаш технологиялари асосида ишлаб чиқарилган эҳтиёт қисмларни “ЎзАвтоМоторс” АЖ автомобиллари учун етказиб беради. Ишлаб чиқариш майдони 60 500 кв.м бўлиб, 1000 дан ортиқ ходим ишлайди, йиллик қуввати эса 120 минг тўпламни ташкил этади. 2022 йилда заводда Марказий Осиё ва МДҲ минтақасида ягона бўлган иссиқ штамплаш технологияси жорий этилди. Бугунги кунда компания Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker ва Onix моделлари учун эҳтиёт қисмлар етказиб беради ҳамда халқаро IATF 16949 сифат стандартларига мувофиқ ишлаб чиқариш жараёнларини йўлга қўйган.
• Устав фонди: 14 млн АҚШ доллари;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: https://uzsungwoo.uz
Давлат активини сотиб олишга қўйиладиган шартлар:
1. Корхонанинг асосий фаолият турини активлар олди-сотди шартномаси рўйхатдан ўтгандан сўнг 10 (ўн) йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, ушбу муддат давомида маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги Бош Альянс келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
2. Шунингдек, 2 йил мобайнида Корхонада мавжуд иш ўринларини ва ишчилар сонини сақлаб қолиш (табиий сабаблар билан бўшайдиган иш ўринлари бундан мустасно), амалдаги иш ҳақи фонди миқдорини камайтирмаслик ва жамоа шартномаси шартларини ёмонлаштирмаслик.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан олдин битим шартлари (Term sheet) тўғрисидаги Келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2025 йил 25 апрель соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Мунир Якубов, “Portfolio Investments” компанияси директори: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.
(iv) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Битимга тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади

Начался открытый процесс продаж государственной доли в уставном капитале ООО «Uzsungwoo»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продаж 50% государственной доли в уставном капитале ООО «Uzsungwoo» (далее – Актив).
ООО «UZSUNGWOO» является одним из ведущих производителей металлических деталей для автомобильной промышленности, созданный в 2011 году в сотрудничестве с АО «Uzavtosanoat» и южнокорейскими компаниями Sungwoo Hitech Co Ltd. и I-Zone Co Ltd.. Компания поставляет запасные части, изготовленные на основе технологий штамповки и сварки, для автомобилей АО «УзАвтоМоторс». Производственная площадь составляет 60 500 кв.м., работает более 1000 сотрудников, годовая мощность – 120 000 комплектов. В 2022 году на заводе внедрена уникальная для Центральной Азии и региона СНГ технология горячей штамповки. Сегодня компания поставляет запасные части для моделей Chevrolet Cobalt, Gentra, Tracker и Onix и наладила производственные процессы в соответствии с международными стандартами качества IATF 16949.
• Уставный фонд: 14 миллионов долларов США;
• Официальный сайт общества: https://uzsungwoo.uz.
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается cоглашение с основными условиями приобретения Актива (Term sheet).
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 23:59 (по ташкентскому времени) 25 апреля 2025 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.
С потенциальными инвесторами, перешедшими на следующий этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение о неразглашении данных (NDA) и предоставляется доступ к Виртуальной комнате данных (VDR), где хранятся информация о деятельности Актива и аналитические данные (Due-diligence), подготовленные Консультантом, и также предоставляется возможность посетить Актив и задать вопросы его органу управления.