Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти лойиҳаси ишлаб чиқилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги ПФ–27-сон Фармони билан тасдиқланган Давлат дастурига мувофиқ, PricewaterhouseCoopers халқаро консультантининг тавсияларидан келиб чиқиб, Давактив агентлиги томонидан баҳолашнинг халқаро стандартлари тамойиллари асосида ягона ёндашувни ва бозор конъюнктурасини ҳисобга олишни таъминлайдиган янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандартининг ўзбек ва рус тиллларидаги лойиҳалари ишлаб чиқилди.
Мазкур лойиҳа юзасидан таклиф ва мулоҳазаларингизни жорий йил 3 августга қадар Давактив агентлигининг license@davaktiv.uz электрон почта манзили ёки махсус +99871-259-22-87 рақами орқали тақдим этишингиз мумкин.

Разработан проект Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан в новой редакции
В соответствии с Государственной программой, утверждённой Указом Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2023 года УП-27, на основе рекомендаций международного консультанта PricewaterhouseCoopers, Агентством госактивов разработан проект Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан в новой редакции на узбекском и русском языках, обеспечивающий принятие во внимание единого подхода на основе принципов международных стандартов оценки и рыночной конъюнктуры.
Свои предложения и замечания по данному проекту Вы можете подать до 3 августа 2023 года на электронный адрес Агентства госактивов license@davaktiv.uz или по специальному номеру Агентства +99871-259-22-87.