Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти лойиҳаси ишлаб чиқилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги ПФ–27-сон Фармони билан тасдиқланган Давлат дастурига мувофиқ, PricewaterhouseCoopers халқаро консультантининг тавсияларидан келиб чиқиб, Давактив агентлиги томонидан баҳолашнинг халқаро стандартлари тамойиллари асосида ягона ёндашувни ва бозор конъюнктурасини ҳисобга олишни таъминлайдиган янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандартининг ўзбек ва рус тиллларидаги лойиҳалари ишлаб чиқилди.
Мазкур лойиҳа юзасидан таклиф ва мулоҳазаларингизни жорий йил 3 августга қадар Давактив агентлигининг license@davaktiv.uz электрон почта манзили ёки махсус +99871-259-22-87 рақами орқали тақдим этишингиз мумкин.

Draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition has been developed
In accordance with the State Programme approved by the Presidential Resolution of the Republic of Uzbekistan dated 28 February 2023 under number PR-27, based on the recommendations of international consultant PricewaterhouseCoopers, the State Assets Management Agency has developed a draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition in Uzbek and Russian languages, ensuring the adoption of a unified approach based on the principles of international valuation standards and market conditions.
You can submit your suggestions and comments on this draft until 3 August 2023 to the email address of the State Assets Management Agency license@davaktiv.uz or to the Agency's special number +99871-259-22-87.