“ЯНГИЙЎЛҚУРИЛИШ” МЧЖ директори лавозимига номзод танлаш бўйича эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси Ўзбекистон Республикасининг “Давлат мулкини бошқариш тўғрисида”ги Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-101-сон қарори талабларига асосан Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳридаги “ЯНГИЙЎЛҚУРИЛИШ” МЧЖ директори лавозимига номзод тавсия этиш учун танлов эълон қилади. Танловда Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳамда чет эл давлатлари фуқоролари иштирок этиши мумкин.
• иқтисодиёт, техник, муҳандис-иқтисодчи, йўл қурилиши ёхуд юридик мутахассислиги бўйича олий маълумотга эга бўлиш;
• раҳбарлик лавозимларида, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш, йўл қурилиши соҳасидаги раҳбарлик (директор, директор ўринбосари, бош муҳандис, бош механик, бўлим/цех бошлиғи) лавозимларида камида 1 (бир) йиллик иш стажига эга бўлиш;
• технологик ва автоматлаштирилган, шу жумладан, қурилиш маҳсулотлари ишлаб чиқариш асбоб-ускуналарини, йўл қурилиши техникаларини ишлатиш тажрибасига эга бўлган шахслар;
• иқтисодиёт соҳасидаги жиноят учун ёки бошқарув тартибига қарши жиноят учун олиб ташланган судланганликка эга бўлмаган шахслар;

Объявление о выборе кандидата на должность директора ООО “ЯНГИЙУЛКУРИЛИШ”
В соответствии с требованиями Закона Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом» и Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-101 от 24 марта 2023 года, территориальное управление Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами объявляет конкурс для рекомендации кандидата на должность директора ООО «ЯНГИЙУЛКУРИЛИШ» в городе Янгиюль Ташкентской области. В конкурсе могут принять участие граждане Республики Узбекистан и граждане иностранных государств.
• иметь высшее образование по экономической, технической, инженерно-экономической, дорожно-строительной или юридической специальности;
• иметь опыт работы на руководящих должностях не менее 1 (одного) года, в том числе в сфере производства строительной продукции, дорожного строительства (директор, заместитель директора, главный инженер, главный механик, начальник отдела/цеха);
• лица, имеющие опыт использования технологической и автоматизированной, в том числе оборудования для производства строительных изделий, дорожно-строительной техники;