“Yog'gar” АЖ кузатув кенгашининг янги таркиби тасдиқланади
“Yog'gar” АЖда жорий йил 18 ноябрь куни акциядорларнинг умумий йиғилиши қуйидаги кун тартиби билан бўлиб ўтиши белгиланди:
1. жамият акциядорлари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш;
2. “Yog'gar” АЖнинг кузатув кенгаши аъзоларини қайта сайлаш.
Жамият уставига асосан кузатув кенгаши таркиби 5 кишидан иборат бўлади, акциядорлар томонидан қуйидаги 6 та номзод таклиф этилган:
Рўзиев Ахрор Икромович
Вазирлар Маҳкамаси бош мутахассиси
Бобобеков Зохиджон Анарбаевич
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Департамент бошлиғи ўринбосари
Санетуллаев Айбек Есбосынович
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Қорақалпоғистон республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари в.б
Карлибаева Рая Хожабаевна
Тошкент Давлат иқтисодиёт университети Корпоратив бошқарув кафедраси профессори (мустақил аъзо)
Омаров Шерзод Юлчибаевич
“Тошкент ёғ-мой комбинати” бўлим бошлиғи
Юлдашев Ровшан Усарович
“ALLIANCE TEXTILE” ЕСКУ раис ўринбосари
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 27 октябрдаги ПФ-6096-сон Фармонига асосан 89,29 фоиз давлат улуши биржа савдолари орқали жорий йил 26 июлда "SOLAR DIAMOND" ҚК МЧЖга 26,89 млрд. сўм сотиб олиш тўловларини бўлиб тўлаш шарти билан сотилган.
Ҳозирда, жамият устав капиталида Давактив агентлигининг улуши 80,36 фоизни ташкил этади.
Асосий фаолияти: Ёғ-мой маҳсулотларини ишлаб чиқариш ва сотишдан иборат.
Йиғилиш жамият кузатув кенгашининг 2021 йил 27 октябрдаги мажлиси қарорига асосан  Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний шаҳри, Қурувчилар кўчаси, 12-манзилда, “Yog`gar” АЖнинг мажлислар залида ўтказилади.

Утверждается новый состав наблюдательного совета АО «Yog'gar»
Общее собрание акционеров АО «Yog'gar» назначено на 18 ноября текущего года со следующей повесткой дня:
1. утверждение регламента общего собрания акционеров;
2. переизбрание членов наблюдательного совета общества.
Согласно уставу компании, наблюдательный совет состоит из 5 человек, и акционерами выдвинуты следующие 6 кандидатов:
Рузиев Ахрор Икромович
главный специалист Кабинета Министров
Бобобеков Зохиджон Анарбаевич
Заместитель начальника департамента Агентства по управлению государственными активами
Санетуллаев Айбек Есбосынович
И.о. первого заместителя начальника территориального управления Республики Каракалпакстан Агентства по управлению государственными активами
Карлибаева Рая Хожабаевна
Профессор кафедры Корпоративного управления Ташкентского экономического университета (независимый член)
Омаров Шерзод Юлчибаевич
Начальник управления “Ташкентского масложирового комбината”
Юлдашев Ровшан Усарович
Заместитель председателя АПЛП “ALLIANCE TEXTILE”
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 27 октября 2020 года №ПФ-6096, 89,29% государственной доли общества 26 июля текущего года продана через биржевые торги на условиях рассрочки по выкупным платежам СП ООО "SOLAR DIAMOND" за 26,89 млрд. сумов.
На данный момент доля Агентства госактивов в уставном капитале общества составляет 80,36%.
Производство и продажа масложировых продуктов является основным видом деятельности общества.
Общее собрание проводится в конференц-зале АО «Yog`gar» по адресу улица Курувчилар, 12, г. Беруни, Республика Каракалпакстан, в соответствии с решением заседания Наблюдательного совета общества от 27 октября 2021 года.