“Yog'gar” АЖ кузатув кенгашининг янги таркиби тасдиқланади
“Yog'gar” АЖда жорий йил 18 ноябрь куни акциядорларнинг умумий йиғилиши қуйидаги кун тартиби билан бўлиб ўтиши белгиланди:
1. жамият акциядорлари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш;
2. “Yog'gar” АЖнинг кузатув кенгаши аъзоларини қайта сайлаш.
Жамият уставига асосан кузатув кенгаши таркиби 5 кишидан иборат бўлади, акциядорлар томонидан қуйидаги 6 та номзод таклиф этилган:
Рўзиев Ахрор Икромович
Вазирлар Маҳкамаси бош мутахассиси
Бобобеков Зохиджон Анарбаевич
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Департамент бошлиғи ўринбосари
Санетуллаев Айбек Есбосынович
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Қорақалпоғистон республикаси ҳудудий бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари в.б
Карлибаева Рая Хожабаевна
Тошкент Давлат иқтисодиёт университети Корпоратив бошқарув кафедраси профессори (мустақил аъзо)
Омаров Шерзод Юлчибаевич
“Тошкент ёғ-мой комбинати” бўлим бошлиғи
Юлдашев Ровшан Усарович
“ALLIANCE TEXTILE” ЕСКУ раис ўринбосари
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 27 октябрдаги ПФ-6096-сон Фармонига асосан 89,29 фоиз давлат улуши биржа савдолари орқали жорий йил 26 июлда "SOLAR DIAMOND" ҚК МЧЖга 26,89 млрд. сўм сотиб олиш тўловларини бўлиб тўлаш шарти билан сотилган.
Ҳозирда, жамият устав капиталида Давактив агентлигининг улуши 80,36 фоизни ташкил этади.
Асосий фаолияти: Ёғ-мой маҳсулотларини ишлаб чиқариш ва сотишдан иборат.
Йиғилиш жамият кузатув кенгашининг 2021 йил 27 октябрдаги мажлиси қарорига асосан  Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний шаҳри, Қурувчилар кўчаси, 12-манзилда, “Yog`gar” АЖнинг мажлислар залида ўтказилади.

New supervisory board members of "Yog'gar" JSC to be approved
The general meeting of shareholders of "Yog'gar"JSC will be held on November 18 this year with the following agenda:
1. approval of the shareholders' general meeting Regulation;
2. re-election of supervisory board members.
According to the company's charter, the supervisory board consists of 5 people, and the following 6 candidates have been nominated by the shareholders:
Ruziev Akhror Ikromovich
Chief specialist of Cabinet of Ministers
Bobobekov Zohidjon Anarbaevich
Deputy Head of Department of UzSAMA
Sanetullaev Aybek Esbosinovich
Acting First Deputy Head of territorial department of the Republic of Karakalpakstan of UzSAMA
Karlibaeva Raya Khojabaevna
Professor at the Department of Corporate Governance, Tashkent State University of Economics (independent member)
Omarov Sherzod Yulchibaevich
Head of the Department of the "Tashkent Oil and Fat Plant"
Yuldashev Rovshan Usarovich
Deputy Chairman of the manufacturers` association of light industry  “ALLIANCE TEXTILE”
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 27, 2020 No.PD-6096, 89,29% of the state share of the company was sold via stock exchange trades to JV JSC "SOLAR DIAMOND" on the terms of the installment plan for redemption payments on July 26 of the current year for 26,89 billion sums.
Currently, the share of UzSAMA in the authorized capital of the company is 80,36%.
Production and sale of fat and oil products is the main activity of the company.
The general meeting of the company is held in the conference hall of JSC "Yog'gar" at 12 Kuruvchilar street, Beruni city, Republic of Karakalpakstan, in accordance with the decision of the supervisory board meeting on october 27, 2021.