Хивадаги меҳмонхоналар ҳамда “Invest Group Centre” МЧЖни очиқ савдо жараёнлари юзасидан ахборот
1. Давактив агентлигининг жорий йил 30 сентябрдаги “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локомотив” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Активлар”) устав капиталидаги 100% улушларни очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активларни хусусийлаштириш бўйича консультант “RSM” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Хива Плаза” МЧЖ ва “Хива Локомотив” МЧЖлардаги улушларни хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: info@rsm.uz
Активларни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
2. Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Актив”) устав капиталидаги 100% давлат улушини очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосанянада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 29 ноябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: munir.yakubov@piamg.uz
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва Консультантларнинг Активларни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Консультантлар ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва Консультантлар томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on the open sales processes of hotels located in Khiva and Invest Group Centre LLC
1. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated September 30 this year, on the beginning of the open sales process of 100% shares in “Khiva Plaza” LLC and “Khiva Lokomotiv” LLCthe following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “RSM”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of shares in “Khiva Plaza” LLC and “Khiva Lokomotiv” LLC until 18:00 (Tashkent time) on November 29, 2024.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail address: info@rsm.uz.
All other information of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remains unchanged.
2. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 2 this year, on the beginning of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLCthe following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “Portfolio Investments”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC until 18:00 (Tashkent time) on November 29, 2024.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, Consultants in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and Consultants reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and Consultants, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;