Термиз шаҳрида Халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгаши сессияси бўлиб ўтди. Унда Президент Шавкат Мирзиёев иштирок этмоқда.
Сессияда ташкилий масала кўриб чиқилди. Президент вилоят фаолларининг билдирган фикрлари асосида Сурхондарё вилояти ҳокими лавозимига ҳоким вазифасини бажариб келаётган Қосимов Улуғбек Бердиқобилович номзодини тавсия этди.
Номзоднинг вилоятда аҳоли бандлигини таъминлаш ва даромадини ошириш, қишлоқ хўжалиги ва саноатни ривожлантириш, ижтимоий соҳадаги мавжуд муаммоларни ҳал этиш бўйича режалари эшитилди ва муҳокама қилинди.
Сўнг Сурхондарё вилояти ҳокимини тайинлаш масаласи овозга қўйилди. Овозга қўйиш натижаларига кўра, Улуғбек Қосимов Сурхондарё вилоятининг ҳокими этиб тасдиқланди.
Президент сессияда билдирилган режа ва таклифлардан келиб чиқиб, янги ҳоким ва мутасаддилар олдида вилоятни янада ривожлантириш бўйича турган вазифаларни белгилаб берди.

В городе Термез состоялась сессия Сурхандарьинского областного Совета народных депутатов. В нем принимает участие президент Шавкат Мирзиеев.
На сессии был рассмотрен организационный вопрос. Президент на основании высказываний активистов региона рекомендовал на должность хокима Сурхандарьинской области кандидатуру Касимова Улугбека бердыкобиловича, исполняющего обязанности хокима.
Были заслушаны и обсуждены планы кандидата по обеспечению занятости и повышению доходов населения в области, развитию сельского хозяйства и промышленности, решению существующих проблем в социальной сфере.
Затем на голосование был вынесен вопрос о назначении хокима Сурхандарьинской области. По итогам голосования Улугбек Касымов утвержден хокимом Сурхандарьинской области.
В соответствии с планами и предложениями, озвученными на сессии, президент обозначил задачи, стоящие перед новым губернатором и должностными лицами по дальнейшему развитию провинции.